Sohbet Odaları

sohbet

Söyleşi Ederken Karşı Tarafın Düşünceleri


İnsanların bizim hakkımızdaki düşünceleri hepimiz için doğal olarak ki önemlidir. İnsanlar tüm toplumsal ilişkilerini karşı tarafın düşüncelerini gözeterek kurar. Sohbetlerde de karşı tarafın düşüncelerine önem vermek hem iyi bir söyleşi için gereklidir aynı zamanda genel nezaket kurallarına uygun bir davranış olacaktır. Ancak bunu abartarak her sohbetinizi karşı tarafın düşüncelerine göre şekillendirecek olursanız bir süre sonrasında insanların hakkınızdaki düşüncelerinin pozitif yönde olmayacağını belirtmekte de yarar var.

Düşüncelenize İstikrarlı Olmaya Özen Gösterin


Düşüncelerinizi dile getirirken istikrarlı olmanız insanoğluın sizin hakkınızda pozitif hisler beslemesini sağlar. Bu aşamada belirtilen istikrarlı olmak kavramının diretmek anlamına gelmediğini de belirtmekte fayda var elbet. Fikirleriniz normal olarak mantıklı argümanlar karşısında süre içerisinde değişim izah edebilir. Anlatılmak istenen daha çok, sohbetleriniz esnasında karşı tarafın düşüncelerine bakılırsa fikirlerinizin değişkenlik göstermemesidir. Her sohbet ettiğiniz kişinin düşüncesine nazaran kendi düşüncelerinizi değiştirirseniz ortak tanıdıklarınızla bir araya geldiğinizde sizin her insana farklı mevzuştuğunuzu düşünerek karakteriniz hakkında olumsuz düşüncelere sahip olmalarına neden olmuş olursunuz. Karşı tarafın düşüncelerine saygı hissetmek ve düşünceleri sebebiyle tenkit etmemek ile kendi karakterinizi, kendi düşüncelerinizi ona nazaran şekillendirmek birbirinden oldukca farklı şeylerdir.

Muhatabınızın Sohbetinizden Keyif almış olduğundan kesin Olun


Her zaman sohbet ettiğiniz kişiyi yakalamayı başarmanız mümkün olmayabilir. Söyleşi esnasında zaman süre her iki tarafın da sohbetten aynı derecede keyif alıp almadığını kontrol etmenizde fayda var. Sıkıcı bir sohbetle karşınızdaki insanın daralmasını ve hakkınızda iyi bir izlenim edinmesine engel olmayı istemezsiniz. Sizin ilginizi çeken ve çok heyecan verici bulunduğunu planladığınüz bir mevzu öteki taraf için bunaltıcı ve keyif vermekten uzak bir mevzu olabileceği şeklinde rahatsız edici dahi olabilir. Bunu muhatabınızın sohbete katılma oranındaki düşüşten ve ilgisinin başka yönlere kaymaya başlamasından kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Keyfinda Bırakmaya Özen Gösterin

rağmenızdaki insanı içinde bulunmayı dilemediği boyunda bir sohbete maruz bırakıyor olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Muhatabınız sizi kırmamak adına sohbetinizi bölmüyor olabilir ancak sizden de bu mevzuda kendisini anlamanızı bekleyecektir. Uzun sohbetler keyiflidir ancak sohbet tek taraf için keyif verici olmaya başladığı anda bunu fark ederek sona erdirmak faydalı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*